Cepín Singing Rock Edge

Kód: RK009AX00H
1 hodnocení
2 750 Kč –14 %
Cepín Singing Rock Edge
2 750 Kč –14 % 2 338 Kč

Zvolte variantu

Singing Rock Edge – lehký a univerzální cepín kombinující vlastnosti turistického cepínu a moderní technické zbraně. Ideální pro strmé žlaby, klasické alpské výstupy i lehčí mixové pasáže.

Detailní informace

cepín: tlouk
Dodáváme do 2 týdnů | RK009AX00H EAN: 8595033357235
2 750 Kč
2 338 Kč
cepín: lopatka
Dodáváme do 2 týdnů | RK008AX00A EAN: 8595033357242
2 750 Kč
2 338 Kč

Detailní popis produktu

Singing Rock Edge je ideální volbou pro horolezce, kteří hledají technický, ale stále lehký a univerzální cepín pro široké spektrum alpských aktivit. Kombinuje vlastnosti klasického turistického cepínu s moderními prvky technických zbraní, takže poskytuje jistotu při chůzi ve sněhu i výkon při lezení v ledu a mixech.

Prohnutá duralová násada vytváří více prostoru nad terénem a ulehčuje lezení v ledových boulích či skalních strukturách. Kovaná hlava umožňuje výměnu hrotu i volbu mezi tloukem a lopatkou – a pro minimalizaci hmotnosti lze Edge používat i bez těchto doplňků.

Hrot je dostatečně agresivní pro tvrdý led i lehčí mixové lezení, zatímco spodní zuby nesahají až k hlavě, což zabraňuje poškozování rukavic při držení za vrchní část. Tvar hlavy zároveň umožňuje její zaklínění do spár a poskytuje oporu i v měkkém sněhu.

Spodní hrot hladce proniká do firnu a sněhu a je vybaven otvorem pro připojení karabiny nebo pružných smyček BUNGEE. Cepín se dodává včetně poutka FIX PLUS, což zvyšuje komfort a bezpečnost při klasickém alpském použití.

Díky certifikaci typ T pro hrot i násadu je Edge vhodný pro náročnější horské lezení, kde je vyžadována maximální pevnost a odolnost.


Klíčové vlastnosti

✅ Kombinace turistického a technického cepínu
✅ Prohnutá násada pro více prostoru nad terénem
✅ Vyměnitelný hrot + možnost tlouk/lopatka
✅ Hrot vhodný pro tvrdý led i lehčí mix
✅ Tvar hlavy umožňuje zaklínění do spáry
✅ Šetrné spodní zuby (nepoškozují rukavice)
✅ Spodní hrot pro pronikání do sněhu a připojení smyčky
✅ Dodáváno s poutkem FIX PLUS
✅ Nízká hmotnost – pouze 555 g
✅ Certifikace typ T pro hrot i násadu


Technické parametry

Hmotnost 555 g (kompletní, bez poutka)
Délka 54 cm
Materiál Hroty, tlouk/lopatka: Cr-Mo ocel • Hlava a násada: dural
Norma EN 13089
Certifikace Pick type 2 (T), Shaft type 2 (T)
CE CE 1019

Doplňkové parametry

Kategorie: Cepíny
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola